ELIAS I PAITUVÍ, AGUSTÍ

(Vilalba Sasserra, 1881 – 1931)

Alcalde de VILALBA SASSERRA:
26-08-1917  -  05-01-1918
04-10-1923  -  30-03-1924

Ferrer. L'any 1909 ja era regidor de Vilalba Sasserra, el 1914 va ser nomenat síndic i l'any 1916 passà a presidir la comissió d'hisenda municipal. L'any 1917 substituí Pere Reverter i Masuet* a l'alcaldia i ocupà el càrrec durant un any. L'any 1922 tornava a ser regidor. Els canvis polítics provocats pel cop d'estat del general Primo de Rivera de l'any 1923 el van tornar a l'alcaldia, després del cessament de Josep Masjuan i Masifern* i de tot el consistori. Fou cessat l'any 1924. (PAP)

 
Per nom o cognom
Per municipi
Per any ex: 1901
Per sigles d'autor
Institucions
Professions
Alcaldes i alcaldesses del Vallès Oriental