PUJÓS
PUJÓS I FONTANET, ESTEVE

(la Batll├▓ria, 1897 - Breda, la Selva, 1980)

Alcalde de GUALBA:
22-10-1934  -  06-07-1935

Foto: arxiu familiar.

Pagès. Nascut a la Batllòria l'any 1897, quan encara tenia mesos els seus pares van arrendar a Gualba la casa de pagès anomenada can Muntada, amb moltes terres de conreu de regadiu i de secà, i es dedicaren a la producció de llet. L'any 1940 comprà una casa de pagès a Breda anomenada can Rafeló i continuà amb el mateix negoci de llet. Va ser un dels fundadors i membre de la junta directiva del Casino Català Republicà, creat a Gualba el 25 de juliol de 1933. Fou alcalde de Gualba per la Lliga Catalana del 22 d'octubre de 1934 al 6 de juliol de 1935. Va morir l'any 1980 a Breda, on és enterrat. (JSS)

 
Per nom o cognom
Per municipi
Per any ex: 1901
Per sigles d'autor
Institucions
Professions
Alcaldes i alcaldesses del Vallès Oriental